Bredevoort Schuttert maar wint toch met 3-0
Op een erg warme, zonnige zondagmiddag stond voor Bredevoort de thuiswedstrijd tegen SVBV op het programma. SVBV leed vorige week een nipte nederlaag thuis tegen HMC en moest dus zeker niet onderschat worden.
Bredevoort speelde een zeer matige eerste helft, het ontbrak bij te veel spelers aan energie. De ruimtes op het veld waren erg groot en hier profiteerde SVBV in eerste instantie van. Het plan van SVBV was geen grote verrassing, helemaal kijkend naar de fysiek sterke spelers die ze hebben. De bal ging lang op de reusachtige spits en vervolgens werd de buitenspeler aan het werk gezet. Het was voor Bredevoort gunstig dat deze buitenspeler niet scherp in de afwerking was want die had er in de eerste helft meerdere mogen en misschien wel moeten maken. Eén keer kwam SVBV wel heel dichtbij maar de bal kwam via de lat precies op de doellijn terecht en dus niet in het doel. Bredevoort creëerde aan de andere kant nog best wat kansen, maar was hierin niet doortastend genoeg. SVBV had met rust de voorsprong zeker verdiend, Bredevoort mocht in zijn handen knijpen dat het met een 0-0 de rust in ging.
Na rust stond het bij Bredevoort wat beter en kwam SVBV er aanvallend wat minder goed uit. Toch was het voor Bredevoort constant waken voor die lange bal op die lange aanvallers, de manier waarop Deno Sheridan, Wout Wissink en Bas Voltman de duels met deze fysiek sterkere spelers aan bleven gaan was mooi om te zien. Na 56 minuten was het Bredevoort dat op voorsprong kwam, Rik Tankink kopte een perfecte voorzet van Bas hard tegen de touwen aan. De frustratie was bij de heren in het rood duidelijk zichtbaar en begrijpelijk, na zoveel gemiste kansen opeens tegen een 1-0 achterstand aankijken is niet lekker. SVBV bleef zoeken naar de aansluitingstreffer en was met regelmaat gevaarlijk maar waren hierin niet doortastend genoeg. Aan de andere kant kwam vlak voor het einde van de wedstrijd Bredevoort op een 2-0 na een prachtige combinatie tussen Pim Schreurs en Roel Blekkink, met name de manier waarop Pim de pass van Roel op waarde schatte, meenam en binnenschoot was van grote klasse. Niet veel later werd het ook nog 3-0 nadat Rik van twintig meter de bal hard het doel in joeg. Pim was in deze slotfase ongrijpbaar en wist na balverlies van SVBV door te lopen richting doel, een verdediger van SVBV werd het allemaal even te veel en besloot aan de noodrem te trekken. Deze tackle werd door de uitstekend fluitende scheids goed op waarde geschat en beoordeeld met een rode kaart. Deze speler hoefde echter niet in zijn eentje te douchen want de scheids floot direct voor het einde van de wedstrijd.
Al met al een bijzondere wedstrijd waarin Bredevoort in de eerste helft echt niet best was, met geluk met 0-0 de rust inging en uiteindelijk op de juiste momenten wist toe te slaan om met 3-0 te winnen. Leuke uitslag, maar het voetbal moet echt beter. Helemaal aangezien aankomende zondag de altijd lastige uitwedstrijd naar DEO op het programma staat.
